150 žalmov proti pandémii

Situácia na Slovensku nám opäť nedovoľuje stretávať sa osobne, čo je nám veľmi ľúto. Veľmi nám všetci chýbate (hovorím to v mene všetkých lídrov). Museli sme zrušiť akcie, ktoré sme mali naplánované, zvlášť nás mrzí prvé stretnutie učeníckej školy, na ktorej mal prednášať vladyka Cyril Vasiľ. Priznám sa, že už je mi veľmi ťažko hľadať na tejto kríze niečo dobré, ale nechcem sa poddať emóciám. Chcem stáť vo viere na Božom slove: …milujúcim Boha všetko slúži na dobré ! (Rim 8:28) 
 
Preto sa snažme len o jedno: MILUJME BOHA STÁLE VIAC, toto nám nikto nemôže zakázať.
Dnes, keď som si „vylieval“ srdce pred Bohom, pýtal som sa Ho čo robiť v tejto situácii, zrazu ma premkla takáto myšlienka: je to čas, v ktorom môžeme aplikovať to, čo sme už počuli . Pre mňa to znamená, že Boh mi dáva čas praxe, žiť to čo sme sa naučili. Postupne Vám budem ponúkať konkrétne aktivity, do ktorých sa môžeme všetci zapojiť a tak praktický rásť vo viere, v láske a v nádeji. Tri čnosti, ktoré dnes veľmi potrebujeme.
 
Prvá aktivita znie: 150 žalmov proti pandémii
Nemusím vysvetľovať, aká je pre nás potrebná manželská modlitba. Žalmy majú silu zaháňať moc zlého ducha. Bojujme manželskou modlitbou – Žalmami proti pandémii. Každý deň sa pomodlime najmenej jeden ( menšie odporúčam spájať ) žalm našou klasickou metódou:
 
1. prečítať nahlas
2. čítať potichu a to čo ma osloví vyslovím nahlas a dodám amen
3. formulujem modlitbu chvály, vďaky či prosby.
 
Na tejto podstránke môžete podeliť s tým čo vás osloví, poprípade pridať fotky či video. Verím, že modlitbou to zvládneme!
 
o. Peter a Silvia
Upozornenia na nové komentáre
Chcem dostať e-mail
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Zdieľať stránku

Facebook
E-mailom
Pinterest
WhatsApp